Zadzwoń! +48 790 825 827
   

Sprawa sądowa a pobyt za granicą

5 Września 2022

Jeśli jest potrzeba przeprowadzenia postępowania sądowego w kraju a przebywają Państwo za granicą fakt ten co do zasady nie stoi na przeszkodzie prowadzeniu sprawy.

W ramach obowiązujących przepisów procedury cywilnej jeśli reprezentuje Państwa adwokat to w znacznej części spraw Państwa przyjazd do kraju nie jest konieczny. Adwokat Zbigniew Chojaczyk na podstawie udzielonego pełnomocnictwa i w ramach umowy może reprezentować Klientów przebywających za granicą przed sądami w Polsce. W takich sytuacjach dobrym sposobem komunikacji jest Internet. Możecie Państwo kontaktować się za pośrednictwem popularnego komunikatora Skype, oraz za pośrednictwem maila przesłać skany lub fotografie niezbędnych dokumentów. Mimo elektronicznych sposobów komunikacji podstawowe dokumenty współpracy takie jak pełnomocnictwo i umowa są sporządzane na piśmie i przesyłane pomiędzy stronami pocztą tradycyjną. Dotychczas Kancelaria Adwokacka udzielała pomocy prawnej Klientom między innymi z Norwegii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Anglii, Szkocji i USA.

Autor:Adwokat Zbigniew Chojaczyk

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Po zdaniu egzaminu sędziowskiego, aktualnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdańsku.

Kontakt

Dział spadku
ul. Grunwaldzka 24/7, 80-229 Gdańsk