Kradzież tożsamości

Kancelaria » Sprawy Karne » Kradzież tożsamości

Prawdopodobnie każdy z nas spotkał się kiedyś z terminem „kradzieżtożsamości”. Chociaż z pozoru temat może nam się wydawać nieistotny, to jednak warto się nad nim pochylić, gdyż przestępstwo to może dotknąć każdego z nas, a jego konsekwencje są dotkliwe.
Czym więc jest owa kradzież tożsamości ?

Jest to nic innego jak celowe używanie danych osobowych innej osoby, adresu zameldowania czy też numeru PESEL, najczęściej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w postaci zakupów w internecie na nasze nazwisko, czy zaciągnięcia kredytu albo pożyczki. Działanie takie jest bezprawne i cechuje się brakiem świadomości osoby poszkodowanej o dokonaniu takiego czynu.

O tego typu zdarzeniu dowiadujemy się, gdy otrzymujemy nakaz zapłaty, albo informacje od komornika o zajęciu rachunku bankowego.  Choć zdarzenia te oparte są na przestępstwie powinniśmy reagować natychmiast, aby skutecznie zatrzymać dalszy tok postępowania i nie dopuścić do uprawomocnienia się wyroku, nakazu zapłaty, czy decyzji komornika. W późniejszym okresie również będzie możliwość wzruszenia tych decyzji powołując się na przestępstwo, ale odwrócenie realnych skutków będzie dłuższe, trudniejsze i bardziej kosztowne. Zatem jeśli zdarzy się Państwu taka sytuacja bezpiecznie jest skonsultować się z adwokatem i od razu podjąć wszelkie dostępne działania aby chronić swój majątek.

Jak mogę Ci pomóc?

22 lata doświadczenia

Google maps

Opinie o mnie

Opinie moich klientów, (23 opinie) 4.6
4.6/5
Napisz do mnie

Potrzebujesz pomocy prawnej?

    To Top
    Call Now Button