PANEL KLIENTA LOGOWANIE
 
 
ul. Grunwaldzka 24/7, 80-229 Gdańsk
 
+48 790 825 827
+48 790 608 200
(58) 719-45-63
 
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Po zdaniu egzaminu sędziowskiego, aktualnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdańsku.

Areszt

Tymczasowe aresztowanie jest jednym ze środków przymusu procesowego. Poprzedza je zatrzymanie osoby na 48 godzin w policyjnej izbie zatrzymań. O tym czy wobec osoby będzie stosowane tymczasowe aresztowanie decyduje sąd na wniosek organu prowadzącego postępowania przygotowawcze np. prokuratury. Jeśli sąd zdecyduje zastosować areszt wydaje postanowienie. Najczęściej odbywa się to na posiedzeniu w sądzie, na które co do zasady wstęp mają tylko prokurator, podejrzany i obrońca. Podczas tego posiedzenia podejrzany może być przesłuchany. To co podejrzany powie podczas tego przesłuchania może mieć bardzo istotne konsekwencje i może zdecydować o tym, czy po wysłuchaniu podejrzanego sąd zastosuje tymczasowe aresztowanie czy nie zastosuje, albo nawet czy dojdzie do uniewinnienie czy skazania. Zasadniczo sąd wydaje postanowienie o aresztowaniu na 3 miesiące. Przed końcem 3 miesięcy wyznaczane jest kolejne posiedzenie, na którym sąd decyduje o tym czy przedłużyć tymczasowe aresztowanie o kolejne miesiące czy też nie, względnie zastosować inne środki jak np. dozór policyjny czy poręczenie majątkowe.
Korzystanie z witryny www.adwokat-chojaczyk.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.