PANEL KLIENTA LOGOWANIE
 
 
ul. Grunwaldzka 24/7, 80-229 Gdańsk
 
+48 790 825 827
+48 790 608 200
(58) 719-45-63
 
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Po zdaniu egzaminu sędziowskiego, aktualnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdańsku.

Podział majątku

Adwokat Zbigniew Chojaczyk oferuje kompleksową pomoc prawną w prowadzeniu spraw o podział majątku wspólnego po rozwiązaniu małżeństwa jak i przy rozwiązywaniu spółki cywilnej. Są to jedne z najbardziej skomplikowanych spraw. W czasie trwania związku małżonkowie często dorabiają się znacznego majątku. W jego skład mogą wchodzić rzeczy takie jak samochód czy mieszkanie, ale również firma, udziały w spółce, akcje, wierzytelności, udziały w nieruchomościach itd.  W toku sprawy o podział majątku wspólnego małżonków konieczne jest również rozliczenie wszelkiego rodzaju nakładów z majątku wspólnego małżonków na ich majątki osobiste i odwrotnie - środków pochodzących z majątków osobistych małżonków (środki sprzed zawarcia związku, darowizny, spadki) na majątek wspólny. Jedną z najważniejszych kwestii w tego typu sprawach jest prawidłowe zgłoszenie wszystkich elementów majątku wspólnego oraz wszystkich roszczeń jakie przysługują małżonkom w sprawie o dział. Dopiero pełna wiedza o swoich prawach i prawach drugiej strony może dać podstawę do podejmowania najbardziej korzystnych decyzji procesowych. Adwokat Zbigniew Chojaczyk posiada wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Oferuje pomoc zarówno na etapie przedsądowych negocjacji jak i w toku procesu sądowego. 
Korzystanie z witryny www.adwokat-chojaczyk.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.